strona szkolna : ww.zso-szklarska.pl                                                                                                                               strona  10
strona poprzednia  <<     |   spis treści    |    strona następna >>

Przełam nudę !

Nie mam pojęcia, jak to się dzieje, ale coraz częściej dochodzę do wniosku, że czas jakby przelewa mi się przez palce, godziny, dnie, miesiące pędzą jak szalone, a mnie pochłania regularny rytm powtarzających się czynności. Szkoła, dom, spotkania ze znajomymi, wspólne wyjścia… Zwyczajna monotonia! A przecież czas liceum zdarza się raz w życiu (przy odrobinie szczęścia, o ile rozumiecie, co mam na myśli ;)) i to właśnie teraz powinniśmy, oprócz nauki – oczywiście, zająć się czymś, co będziemy wspominać do końca życia, w końcu jesteśmy w najlepszym wieku, zanim w pełni wkroczymy w bieg dorosłego, samodzielnego życia. Niestety, nie mówię tu o maturzystach, którzy  nas opuścili, stoczyli walkę z  maturą, z drżącym sercem oczekują jej wyników i myślami są już na studiach. Pozostali, zanim ich również to dosięgnie, powinni wykorzystać ten czas najlepiej jak potrafią! I mówię tu całkiem serio, ponieważ sama zauważyłam, że nie robię niczego satysfakcjonującego, a przecież mam masę planów i listę rzeczy do zrobienia. Jak już mówiłam, jest to najlepszy okres w naszym życiu, więc powinniśmy zacząć odpowiednio go wykorzystywać ?. Nie mówię tu o rzeczach nieosiągalnych, typu podróż dookoła świata, ale o czymś, co mamy okazję zrobić i nie jest to kolejne wyjście ze znajomymi na imprezę. Ja np. zawsze chciałam skoczyć na bungee i obiecuję sobie, że w końcu się odważę i w te wakacje skoczę! W przyszłym roku z kolei mam zamiar zrobić wszystko, żeby wziąć udział w programie „camp america”, gdzie wakacje w USA łączą się z dobrze płatną (serio!) pracą, poznaniem nowych ludzi i przeżyciem niezapomnianych chwil. Dlatego już teraz mam zamiar zaoszczędzić i zacząć starać się o przyjęcie ;).  Moja koleżanka natomiast od zeszłego roku stara się zostać młodszym ratownikiem i niedługo będzie robić patent żeglarski. Z kolei inna była ostatnio na szkoleniu dla animatorów, po którym może liczyć na wyjazd do ciekawych miejsc i robienie czegoś, co sprawia jej przyjemność. Są to na pewno interesujące rzeczy, które mogą przynieść dużo satysfakcji. Mam nadzieję, że chociażby w małym stopniu zachęciłam was do pomyślenia nad tym,  jak w ciekawy sposób można urozmaicić ten szkolny czas, że macie plany, które chcecie zrealizować, zrobić coś, o czym od dawna myślicie, co na zawsze przełamie nudę i monotonię ?

Jessica Gawołek
strona poprzednia  <<     |   spis treści    |    strona następna >>