„Minerały to też chemia”

11.12.2018 w naszej szkole miała miejsce wystawa „Minerały to też chemia” zorganizowana przez kółko chemiczne „Alchemik”. Minerały prezentowane na wystawie to część prywatnej kolekcji ucznia klasy III LA Alberta Wieczystego. Uczniowie mogli podziwiać niepowtarzalne piękno ametystów, agatów, kryształów górskich, malachitów, cyjanitów, onyksów, selenitów, fluorytów, pirytów i innych skarbów Ziemi. Kółko chemiczne zorganizowało wystawę w celach edukacyjnych - przy minerałach podane były wzory związków chemicznych, ponadto uczniowie mogli uzyskać wiele interesujących informacji na temat każdego okazu. Wystawa została zorganizowana dzięki pracy głównych koordynatorów : Wiktorii Cieślik (klasa III LA) i Alberta Wieczystego (Klasa III LA), przy aktywnym udziale uczniów klasy VIII A : Agaty Jaworskiej, Wiktorii Puka, Poli Ziółkowskiej, Pauliny Kasjaniuk, Nikoli Szefler, Inki Łachut. W organizacji ekspozycji pomagali również Oskar Fiodorów, Fabian Szefler i Oliwier Purczyński (VIII A)

Wraz z wystawą miała miejsce Loteria Adwentowa „KROMKA” na rzecz osób potrzebujących. Celem loterii była chęć zwrócenia uwagi wszystkich uczniów na możliwość pomocy drugiemu człowiekowi poprzez włączenie się w formy wsparcia, które już działają. Taką akcją jest akcja Caritas - "Kromka chleba dla ubogich". Uczniowie, którzy wyrazili chęć udziału w loterii - wysyłali pod nr 72052 hasło KROMKA i po otrzymaniu potwierdzenia z Caritas - losowali fanty. Sponsorem loteryjnych fantów była apteka"Nadzieja" w Janowicach Wielkich.

Działania dobroczynne realizowane przez Caritas Polska można nadal wspierać (już bez loterii), wysyłając SMS pod nr 72 052 o treści KROMKA, którego koszt wynosi 2,46 z VAT (operatorzy komórkowi zwalniają SMS z opłat).

kontakt: fax/tel. 75 717 22 06 , tel. 75 717 30 55   e-mail: lo_szklarska@wp.pl    ul.Obrońców Pokoju 17    58-580 Szklarska Poręba