POWROTY

ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY - SULĘCIN - 04.05.2013 R.

W turnieju startowali:

- Kinga Barna, Dominik Gerlach, Jan Wolańczyk, Sebastian Regeńczuk, Jędrzej Nowak.

Eliminacje były turniejem międzywojewódzkim, gdzie o dwa promowane miejsca udziałem w OOM grali zawodnicy Dolnego Śląska oraz woj. lubuskiego. W grze pojedynczej dziewcząt wygrała Kinga Barna. W grze pojedynczej chłopców pierwsze miejsce zajął Jan Wolańczyk a drugie miejsce i kwalifikacje wywalczył Jędrzej Nowak, po bardzo emocjonującym meczu z Sebastianem Regeńczukiem, który miał aż pięć lotek meczowych. Niestety Sebastianowi zabrakło zimnej krwi i z kortu musiał zejść pokonany. W grze podwójnej pierwsze miejsce przypadło deblowi J. Wolańczyk/J. Nowak. Drugie miejsce zajął debel S. Regeńczuk/K. Piwowarski (UKS 2 Sobótka) i dzięki temu Sebastian również zagra w OOM. Na letniej OOM wystąpi jeszcze Marcin Nowak, który wszedł do turnieju głównego z listy zarówno w grze pojedynczej jak i w mieszanej z Klaudią Sochą. Kinga Barna zagra również w grze podwójnej z zawodniczką z Kędzieżyna Koźle. OOM odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 14-16.06.2013 r.

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW - SULĘCIN - 04.05.2013 R.

W turnieju startowali :

- Aleksandra Legięć, Aleksandra Michalska, Oliwia Socha, Kamil Słupek.

W konfrontacji najlepszych zawodników z województwa dolnośląskiego oraz lubuskiego bezkonkurencyjna okazała się dwójka naszych uczniów: Oliwia Socha oraz Kamil Słupek. Zarówno Oliwia jak i Kamil pewnie wygrali w grach pojedynczych oraz okazali się bezkonkurencyjni w grze mieszanej nie pozostawiając żadnych szans swoim przeciwnikom.

KRAJOWY TURNIEJ JUNIORÓW MŁODSZYCH - LUBLINIEC - 27.04.2013 R.

W turnieju startowali zawodnicy SMS Szklarska Poręba:

- Kinga Barna, Marcin Nowak, Jędrzej Nowak, Sebastian Regeńczuk, Jan Wolańczyk.

Kolejny turniej i kolejne drugie miejsca Marcina Nowaka w grze pojedynczej i mieszanej z Klaudią Sochą. Marcin wciąż drugi, ale miejmy nadzieję, że przełamie się i na następnych turniejach zobaczymy go na najwyższych miejscach na podium. W tym turnieju należy podkreślić bardzo dobre występy w grach pojedynczych pozostałych naszych zawodników. Jędrzej Nowak oraz Sebastian Regeńczuk wyszli z grup na pierwszych miejscach pokonując wyżej klasyfikowanych zawodników, ale na najwyższe pochwały zasługuje Jan Wolańczyk, który zajął trzecie miejsce przegrywając w półfinale 2:1 z Marcinem Nowakiem.

KRAJOWY TURNIEJ MŁODZIKÓW I KRAJOWY TURNIEJ JUNIORÓW MŁODSZYCH - WARSZAWA - 20-21.04.2013 R.

W turnieju startowali zawodnicy SMS Szklarska Poręba:

- młodzicy - Aleksandra Michalska, Aleksandra Legięć, Oliwia Socha, Kamil Słupek;

- juniorzy młodsi - Kinga Barna, Marcin Nowak, Jędrzej Nowak, Sebastian Regeńczuk, Jan Wolańczyk.

W turnieju młodzików najlepiej zaprezentowała się Oliwia Socha w grze pojedynczej zajmując piąte miejsce zaś w grze podwójnej z Anetą Niklas zajmując trzecie miejsce. Pozostali zwodnicy nie mieli żadnych znaczących wyników.

W turnieju juniorów młodszych jak zwykle bardzo dobrze wypadł Marcin Nowak zajmując drugie miejsce w grze pojedynczej i drugie miejsce w grze mieszanej z Klaudią Sochą. Bardzo dobre trzecie miejsce zajęli w grze podwójnej Jędrzej Nowak oraz Jan Wolańczyk. Janek dobrze zaprezentował się również w grze pojedynczej zajmując szóste miejsce w bardzo dobrze obsadzonym turnieju.

tekst Adam Słomka