KONTAKT: fax/ tel. 75 717 22 06   tel. 75 717 30 55     ul.Obrońców Pokoju 17    58-580 Szklarska Poręba        e-mail: lo_szklarska@wp.pl
Dzisiaj jest   , witamy  internautów na stronie szkolnej

powrót >> strona główna
 

Sylwia Bogacka ze swoim karabinem


Sylwia Bogacka na Gali Sportu w naszej szkole,  w ręce trzyma maskotkę przywiezioną z Pekinu (podarunek dla szkoły)


Dyrektor szkoły Beata Szehidewicz wrecza Sylwii Bogackiej pamiątkowy laur 


Sylwia Bogacka w rozmowie z  Maciejem Dymarskim


Sylwia Bogacka -  Londyn 2012

   Oglądając jak Sylwia zdobywa srebrny medal w Londynie czułem się podwójnie dumny, raz, że to Polacy zdobyli  medal, a dwa, że medal ten trafił w ręce absolwentki naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego.  Już dawno nie przeżywałem takich emocji,  ten  ósmy strzał, gdy straciła prowadzenie i ostatni strzał, który zdecydował, że jest medal i to srebrny.  Uff !!! i hurra !!!  Niesamowite uczucie,  gdy ktoś kogo się  uczyło, zna się go osobiście i obserwuje jego kolejne sukcesy  ( na stronie szkolnej staram się na bieżąco umieszczać osiągnięcia naszych absolwentów )  jest w centrum uwagi całego świata.

    Wiele by tutaj można pisać o specyfice strzelania, o treningu, o sprzęcie , o stroju strzelca,  mam nadzieję, że po tym sukcesie wiele osób uzyskało te informacje z prasy i telewizji. Dopiero wtedy dowiadujemy się, że „dziesiątka” do której strzela zawodnik to kółko o średnicy 0,5 mm, że  z 10 metrów  trafić w coś takiego ( w finale 10 strzałów)  to „nie w kij dmuchał”. 

Dzięki olimpiadzie poznajemy bliżej inne dyscypliny sportowe, bo nie tylko piłka nożna jest ważna.  Jest wiele dyscyplin sportowych, o których  mamy bardzo niewielkie pojęcie, nie mówiąc już o wysiłku jaki  jest udziałem zawodnika, który chce osiągnąć  w tej dyscyplinie sukces.  Pracując w zespole szkół, mając bezpośredni kontakt  z młodymi zawodnikami, wiem trochę więcej o tej codziennej mozolnej pracy na drodze do celu, na drodze do sukcesu, na drodze do medalu. Sama Sylwia w wielu wywiadach mówi o 18 latach ciężkiego treningu, wypracowywania odpowiedniego stanu fizycznego i psychicznego, żeby zostać zwycięzcą. Wspierajmy młodych sportowców w tych dążeniach.

    
    Kolejny start Sylwii odbył się w sobotę 4 sierpnia w  konkurencji - strzelanie z karabinu  w trzech postawach. Oddaje się po 20 strzałów kolejno  leżąc, stojąc i na koniec klęcząc. Niestety start ten nie był  medalowy, ale czwarte miejsce to  zasługa jej  skupienia i determinacji. Zaczęło się niepomyślnie na początku eliminacji i cały czas musiała odrabiać  straty.  Przesuwała się systematycznie do przodu, ale ostatnie 10 strzałów w finale nie wystarczyło, żeby wskoczyć na podium. Szkoda, ale wielkie brawa za osiągnięty wynik w obydwu konkurencjach. 

Druga nasza zawodniczka Agnieszka Nagay weszła do finału na 5 pozycji ale ostatecznie była 8. 

Dla Sylwii  był  to trzeci start na  olimpiadzie  i  najbardziej udany ( Ateny - 17 miejsce, Pekin  10 i 8 miejsce a Londyn 2 i 4 miejsce) . 

                            Maciej Dymarski

   
kontakt: fax/tel. 75 717 22 06 , tel. 75 717 30 55   e-mail: lo_szklarska@wp.pl    ul.Obrońców Pokoju 17    58-580 Szklarska Poręba    admin:  mdymarski@wp.pl