KONTAKT: fax/ tel. 75 717 22 06   tel. 75 717 30 55     ul.Obrońców Pokoju 17    58-580 Szklarska Poręba        e-mail: lo_szklarska@wp.pl

27-30.06.2013  Czarny Bór

Kolejny raz zakończenie roku szkolnego (28.06)  odbyło się bez części naszych uczniów - biathlonistów. Tegoroczne Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim odbyły się w Czarnym Borze. Cross ze strzelaniem rozegrany został we wszystkich kategoriach wiekowych - od seniorów po młodzików młodszych (uczniowie klas pierwszych gimnazjum). W kategorii seniorów i juniorów startują nasi absolwenci, obecni uczniowie szkoły to kategoria juniorów młodszych , młodzików i młodzików młodszych.
Do tej pory tego rodzaju zawody odbywały się w Zakopanem lub w Dusznikach Zdrój, pierwszy raz zawody tej rangi zawędrowały do Czarnego Boru. Dobra pogoda i solidne przygotowanie tras i strzelnicy zaowocowały ze wszech miar udaną imprezą.  Wśród obsługi zawodów było bardzo dużo absolwentów z naszej szkoły co dodatkowo dawało szansę miłych z nimi spotkań.

27.06.2012 - trening oficjalny

28.06.2012 - seniorzy bieg masowy , pozostali sztafety

Wśród seniorów nasz absolwent  Krzysztof Pływaczyk zdobył złoty medal.
Natomiast nasze sztafety przysporzyły nam wiele radości. Sztafety startują w barwach klubowych i większość naszych uczniów reprezentuje MKS Karkonosze, ale również są tacy, którzy startują w swoich macierzystych klubach np. UKN Melafir Czarny Bór
Złoty medal zdobyła sztafeta juniorów (nasi absolwenci) :  Dariusz Krajewski, Mateusz Zawół i Andrzej Witek,  w brązowej sztafecie biegli: Paweł Lech i Aleksander Piech
W złotej sztafecie juniorów młodszych  był nasz uczeń -  Mariusz Wtorek
( UKN Melafir Czarny Bór ).
W tej grupie wiekowej  brązowy medal wywalczyła sztafeta : Maciej Wojda, Kamil Baryczka, Rusłan Savchyn
Złoty medal zdobyły juniorki młodsze : Martyna Piech, Natalia Baczyńska,
Katarzyna Wołoszyn
Również złoto padło łupem młodziczek - Olgi Fischer, Patrycji Ruteckiej i Natalii Taterki a na najniższym stopniu podium stanęły (brązowy medal) : Daria Kucharek, Łucja Barzak, i Klaudia Szpak.
Młodzicy też nie chcieli być gorsi i wywalczyli brązowy medal biegnąc w składzie : Jakub Piątek, Adrian Gromyko i Przemek Dereniowski.
Młodzicy młodsi ( Kacper Bergański, Łukasz Jedziniak, Dominik Michalski) za to zgarnęli medale srebrne.

29.06.2013 bieg indywidualny

Wśród seniorów Krzysztof Pływaczyk uplasował się na trzecim miejscu , drugi był Mateusz Zawół  co dało mu również złoty medal wśród juniorów.
Brązowy medal wśród juniorów  wywalczył Dariusz Krajewski. Mogliśmy cieszyć się jeszcze ze srebra Katarzyny Wołoszyn i brązu Jakuba Piątka. Były jeszcze czwarte miejsca Kamili Buchli, Mariusza Wtorka (zarakło czterech dziesiątych sekundy), Patrycji Ruteckiej i Marceliny Badacz.

30.06. 2013 - ostatni dzień zawodów to sprint
Ostatni dzień zawodów tez był dla nas radosnym dniem z niezłą zdobyczą medalową.
Wśród naszych absolwentów Andrzej Witek zdobył złoto a  Mateusz Zawół srebro, srebro również wywalczyła Ewa Buchla, która odbierała swój medal w towarzystwie córki - Emilki.
Najlepszą juniorką młodszą w sprincie okazała się Katarzyna Wołoszyn i to był jej trzeci medal w tych zawodach ( dwa złote i srebrny). Rusłan Savchyn zdobył medal brązowy w kategorii juniorów młodszych. No i czwarte miejsca Darii Kucharek i Kacpra Bergańskiego.