KONTAKT: fax/ tel. 75 717 22 06   tel. 75 717 30 55     ul.Obrońców Pokoju 17    58-580 Szklarska Poręba        e-mail: lo_szklarska@wp.pl

28.06 - 1.07.2012

Późne zakończenie roku szkolnego (29.06)  spowodowało, że część uczniów naszej szkoły nie mogła w tej uroczystości uczestniczyć. Wyjechali do Zakopanego, żeby wziąć udział w najważniejszych dla biathlonistów zawodach rozgrywanych w lecie. Biathlon letni - czyli cross ze strzelaniem rozgrywany jest we wszystkich kategoriach wiekowych. W tym roku dodatkowo wzięli udział w zawodach najmłodsi nasi sportowcy czyli uczniowie pierwszej klasy gimnazjum - dla nich te zawody nosiły nazwę Centralne Zawody Młodzików Młodszych.
W kategorii seniorów i juniorów startują nasi absolwenci, obecni uczniowie szkoły to kategoria juniorów młodszych , młodzików i młodzików młodszych.

29.06.2012 bieg indywidualny :

Wśród seniorów nasi absolwenci Agnieszka Cyl i Krzysztof Pływaczyk zdobyli srebrne medale.
Wśród juniorów  Mateusz Zawół również stanął na drugim stopniu podium ( 6m - Dariusz Krajewski, 7m -  Andrzej Witek) wśród juniorek najwyżej uplasowała się Iga Kordasiewicz - 6m, a zaraz za nią była Jadwiga Wijas. Najlepsza juniorka młodsza to Urszula Żygało na 12 pozycji, tak samo od 12 miejsca zaczynają się nasze osiągnięcia w juniorach młodszych ( 12 m -Łukasz Pancerz, 13 m - Paweł Cichocki, 14 m -Mariusz Wtorek , 15 m- Gracjan Cabała). Jedynym medalem dla naszej grupy uczniowskiej w tym dniu było srebro  Kamila Baryczki  w grupie młodzików, Mateusz Galik był 8.  W kategorii młodziczek  8 m - Magdalena Kotowicz a 9 m Karolina Kliber. Dobrze wystartowały młodziczki młodsze:  4m - Karolina Szpak, 6m - Agata Szczepaniak, 7m - Łucja Barzak,  9m - Patrycja Rutecka , 10 m -Daria Kucharek.  Jedynym naszym młodzikiem młodszym byl  Przemek Dereniowski, który zajął 7 miejsce.

30.06.2012 - seniorzy bieg masowy , pozostali sztafety

Wśród seniorów Krzysztof Pływaczyk zdobył złoty medal, Agnieszka Cyl już nie wystartowała w tych zawodach.
Złoty medal zdobyła również sztafeta juniorów - Dariusz Krajewski, Mateusz Zawół i Andrzej Witek
Srebrny medal dla naszych juniorek - Kamili Buchli, Igi Kordasiewicz i Jadwigi Wijas
W srebrnej sztafecie juniorów młodszych  byli nasi uczniowie Gracjan Cabała i Mariusz Wtorek
( UKN Melafir Czarny Bór ).
Zdobywaliśmy też czwarte miejsca :
juniorki młodsze - Katarzyna Wołoszyn, Urszula Żygało i Martyna Piech,
młodziczki - Magdalena Kotowicz, Karolina Piech, Karolina Kliber
młodzicy - Maciej Wojda, Mikołaj Miś i  Jakub Piątek
Z rodziny Piechów na podium stanął nasz absolwent Aleksander Piech,  zdobywając ze swoją sztafetą brąz w kategorii juniorów

1.07. 2012 - ostatni dzień zawodów to sprint
Wśród naszych absolwentów Krzysztof Pływaczyk zdobył brąz w seniorach, Mateusz Zawół złoto i Darek Krajewski brąz w juniorach ( Andrzej Witek był 6. ) Wśród juniorek 4m - Kamila Buchla, 6m - Iga Kordasiewicz a 8 m - Jadwiga Wijas. Najlepsza juniorka młodsza to Katarzyna Wołoszyn - 7 m, a juniorzy młodsi na początku stawki to 5m - Gracjan Cabała i 10 m -Mariusz Wtorek. W młodziczkach : 14 m -Karlina Kliber, 15 m - Magdalena Kotowicz.
Ale za to gdy wystartowali młodzicy pojawiły się medale:  złoto dla Mateusza Galika i brąz dla Kamila Baryczki.
I na koniec duży sukces  młodziczki młodszej Patrycji Ruteckiej, która w swojej kategorii wiekowej zajęła pierwsze miejsce. 5 m  - Daria Kucharek, 8 m - Karolina Szpak, 9 m - Agata Szczepaniak. Przemek Dereniowski był 11.

Podsumowując osiągnięcia medalowe :
absolwenci :
Agnieszka Cyl - srebro indywidualnie
Krzysztof Pływaczyk - złoto w biegu masowym, srebro indywidualnie, brąz w sprincie