Centralne Zawody Młodzików w biathlonie letnim

Młodzicy -  bieg indywidualny

Młodziczki -  bieg indywidualny

Młodzicy -  sprint

Młodziczki -  sprint

W dniach 27-28.09.2009 w Dusznikach Zdroju odbyły się Centralne Zawody Młodzików w biathlonie letnim - są to zawody rangi mistrzostw Polski w tej kategorii. Gościnnie w zawodach wystartowali biathloniści z Ukrainy. W pierwszym dniu zawodów zostały rozegrane biegi indywidualne a w drugim dniu sprinty.
   W zawodach wystartowali nasi uczniowie - dziewczęta i chłopcy osiągając bardzo dobre wyniki - w biegu indywidualnym drugie miejsce zdobył Dawid Makówka,siódmy był Paweł Więckowski a ósmy Paweł Lech, wśród dziewcząt najlepiej start wyszedł Idze Kordasiewicz, która była trzecia (druga wśród Polek) a w pierwszej dziesiątce zmieściła się jeszcze Maria Balicka zajmując siódmą pozycję (szósta wśród Polek).
      W drugim dniu zawodów, w sprintach Dawid Makówka tylko o 2 s przegrał z trzecim zawodnikiem zajmując 4 miejsce, (był trzeci wśród Polaków bo wygrał Andrij Stetsko z Ukrainy), dziewiąte miejsce (7 m ) zajął Paweł Więckowski a dziesiąte ( 8 m) Paweł Lech.  Wśród dziewcząt bardzo dobry start zaliczyła Jadwiga Wijas, bo co prawda zajęła piąte miejsce, ale była druga wśród Polek, ósme miejsce(5 m) zajęła Iga Kordasiewicz a dziesiąte ( 7 m) Katarzyna Korzeń.