Siedziba tymczasowa i adres do korespondencji  :    ul.Obrońców Pokoju 17    58-580 Szklarska Poręba        e-mail: puchostu@wp.pl
Dzisiaj jest   , witamy  internautów na stronie stowarzyszenia
    M E N U  GŁÓWNE

L I N K I

Z S O i M S

Szklarska Poręba -strona oficjalna miasta

album  "Szklarska Poręba - opowieść o ludziach i miejscu"

Ze względu na duże zainteresowanie wydawnictwem albumowym "Szklarska Poręba - opowieść o ludziach i miejscu"  a niewielką ilością wydrukowanych egzemplarzy  zdecydowaliśmy się udostępnić zainteresowanym zawartość tego albumu w postaci elektronicznej.

Album jest jednym z elementów Projektu edukacyjnego "Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Szklarskiej Poręby" realizowanego przez Stowarzyszenie "PUCH OSTU" we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im.J.I.Sztaudyngera.
Będziemy dalej gromadzić i opracowywać materiały  by pamięć o ludziach i miejscu przetrwała dla naszych potomnych.

Stowarzyszenie posiada niewielkie środki finansowe, bo głównym źródłem wpływów są skladki członkowskie. Druk albumu był możliwy dzięki środkom Programu współpracy miasta Szklarska Poręba z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego.
     Działalność Stowarzyszenia możecie Państwo wspomóc darowizną na konto BZW BK 10 1090 1984 0000 0001 0573 7513 , można również przekazać 1,5% swojego podatku na cele Stowarzyszenia.

Niektóre  cele Stowarzyszenia "PUCH OSTU":

• wspieranie uzdolnień artystycznych dzieci i młodzieży ze Szklarskiej Poręby, promocja twórców regionalnych, wspomaganie rozwoju kultury i sportu w mieście
  • kultywowanie pamięci poety i fraszkopisarza, mieszkańca naszego miasta, Jana Sztaudyngera (wystawy, mini muzeum, Salon Artystyczny Jana Sztaudyngera, trasy turystyczne - 2.V.2009r. została otwarta Duża Sztaudyngerowska Trasa Turystyczna i corocznie organizowany jest Rajd Sztaudyngerowski na tej trasie a od 2010 r. impreza plenerowa "Dotykanie sztuki - idąc i stojąc" , tereny zielone - PARK SZTAUDYNGERA
  • wspieranie kształcenia pozaszkolnego, rozwój turystyki, ochrony przyrody

I  TY  możesz  przekazać  podatku  na  cele Stowarzyszenia

zobacz jak to zrobić >>>

" Szklarska  Poręba - opowieść  o  ludziach  i  miejscu "

Wykorzystywanie tekstu (w całości lub jego fragmentów) i zdjęć, powielanie oraz przetwarzanie w sposób mechaniczny, fotograficzny, elektroniczny i inny bez pisemnej zgody właściciela jest zabronione.

"Szklarska Poręba - opowieść o ludziach i miejscu "  cz.I      pobierz  (6,4 MB w pdf) >>

"Szklarska Poręba - opowieść o ludziach i miejscu "  cz.II
    pobierz  (15 MB w pdf) >>

e-mail: puchostu@wp.pl     adres do korespondencji :    ul.Obrońców Pokoju 17    58-580 Szklarska Poręba                               admin:  mdymarski@wp.pl